Aktualności

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Przasnyszu. Policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 30.01.2024

Przasnyscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na ulicy Piłsudskiego w Przasnyszu. Jak dotychczas ustalono, przechodząca przez ulicę na oznakowanym przejściu dla pieszych 70-letnia mieszkanka Przasnysza, została potrącona przez nadjeżdżającego opla. Nieprzytomna seniorka z miejsca zdarzenia została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala.

Wczoraj (29.01) około godziny 13:35, na ul. Piłsudskiego w Przasnyszu doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. 70-letnia kobieta przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych została potrącona przez nadjeżdżającego opla. Nieprzytomną seniorkę  przewieziono karetką pogotowia do szpitala w Przasnyszu. Siedząca za kierownicą osobowego auta, 44-letnia mieszkanka Przasnysza w chwili zdarzenia była trzeźwa, nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, a zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy również, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, a także zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego. Musi również ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

mł. asp. Ilona Cichocka/ KPP Przasnysz

Powrót na górę strony