Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu przasnyskiego

Data publikacji 04.03.2024

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Mimo licznych apeli ciągle zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, decydując się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Wypadek, kolizja oraz nietrzeźwi kierujący to bilans minionego weekendu na drogach powiatu przasnyskiego.

W piątek (01.02) o godzinie 10:18 dyżurny przasnyskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do którego doszło w miejscowości Zalesie, gmina Krasne. Jak wynikało z ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Citroen, 59-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru cofania uderzył w pojazd marki Peugot, którym kierowała 36-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym w wysokości 1200 zł.

Kilka godzin później w Przasnyszu na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, policjanci ruchu drogowego zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego, który mając 0,50 promila alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Fiat Bravo.  Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł.

Tego samego dnia policjanci obsługiwali miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło po godzinie 18:30 na drodze krajowej numer 57 w Przasnyszu na ul. Makowskiej. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że 36-letni obywatel Ukrainy, poruszając się w stanie nietrzeźwości nieoświetlonym rowerem, wykonał nagły manewr skrętu w lewo, zjeżdżając wprost pod nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód osobowy marki Volkswagen Golf, którym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu makowskiego. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała z miejsca zdarzenia został zabrany przez załogę karetki pogotowia. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierującego samochodem osobowym wykazało, że był trzeźwy. Przasnyscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę (02.02) około godziny 18:00-w Przasnyszu na ul. Handlowej, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KPP Przasnysz, w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który będąc w stanie nietrzeźwości usiłował odjechać pojazdem marki Volkswagen Polo. O zaistniałym zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego przasnyskiej jednostki. Zawiadomieni funkcjonariusze, potwierdzili na miejscu, że 71-letni mieszkaniec Przasnysza kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Tego samego dnia o godzinie 20:57 dyżurny przasnyskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sierakowo, gmina Przasnysz. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat, 36–letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Volkswagen Passat, którym kierowała 19-letnia mieszkanka powiatu przasnyskiego. Badanie stanu trzeźwości 36-letniego mężczyzny wykazało 1,71 promila alkoholu w organizmie. W zdarzeniu drogowym na szczęście nikt nie ucierpiał. Teraz 36-latek odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji drogowej oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

 

 

Powrót na górę strony