Aktualności

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA – policjanci bliżej obywatela i jego problemów

Data publikacji 23.03.2024

Widzisz w swojej okolicy osoby, które spożywają alkohol, zakłócają porządek publiczny lub używają słów wulgarnych i nie chcesz być obojętny na takie zachowanie - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy przy pomocy komputera może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsce, w którym może dochodzić do łamania prawa. Takie zgłoszenie trafia do policjantów, którzy sprawdzą każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia będą starali się problem wyeliminować.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy przy pomocy komputera z dostępem do Internetu, może zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających.

Ważną informacją jest fakt, że policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców powiatu przasnyskiego, udało się potwierdzić i wyeliminować wiele zagrożeń.


Przypominamy, że w przypadku potrzeby pilnej interwencji Policji należy dzwonić pod numer alarmowy 112.

mł. asp. Ilona Cichocka 

Powrót na górę strony