Aktualności

POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ I ZDROWY ROZSĄDEK NA DRODZE

Data publikacji 25.03.2024

Przasnyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w minioną niedzielę w miejscowości Karbówko, gmina Przasnysz. Po zderzeniu samochód osobowy razem z kierowcą i pasażerem stanął w płomieniach. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli policjantów ruchu drogowego, wczoraj (24.03) po godzinie 01:30 w miejscowości Karbówko doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 19-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, na prostym odcinku drogi jadąc od Przasnysza w kierunku Chorzel drogą nr 3213W z nieustalonych dotąd przyczyn doprowadził do zdarzenia drogowego z jadącym w tym samym kierunku ciągnikiem rolniczym marki Class Arion, uderzając w podpiętą maszynę rolniczą- talerzówkę. Po zderzeniu samochód osobowy natychmiast stanął w płomieniach. W wyniku poniesionych obrażeń do szpitala zostały przewiezione 2 osoby: 19-letni kierowca audi oraz jego pasażer, 17-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego.

W toku prowadzonych na miejscu czynności okazało się, że siedzący za kierownicą osobowego auta, 19-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W chwili zdarzenia drogowego kierujący ciągnikiem  rolniczym, 52- letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego był trzeźwy.  Od kierowcy pojazdu osobowego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci zabezpieczali ślady i wykonywali oględziny miejsca zdarzenia. Dalsze postępowanie ma wyjaśnić szczegółowy przebiegi i okoliczności zdarzenia.

W związku z wczorajszym wypadkiem kolejny raz policjanci zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może zakończyć się tragicznie.

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony