Aktualności

PODSUMOWANIE WIELKANOCNEGO WEEKENDU W POWIECIE PRZASNYSKIM

Data publikacji 02.04.2024

Miniony weekend był pracowity dla policjantów pilnujących bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Mimo licznych apeli ciągle zdarzają się osoby, które za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych, decydując się na jazdę pomimo wcześniej wypitego alkoholu. Przedstawiamy bilans policyjnej pracy w długi świąteczny weekend.

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali przasnyscy policjanci, którzy dbali, by wszystkie świąteczne wyjazdy i powroty były bezpieczne. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów i stosowanie się do ograniczeń prędkości. Łącznie przez 4 dni przasnyscy policjanci skontrolowali 103 pojazdy. Ujawnili w tym czasie 51 wykroczeń w ruchu drogowym. Najwięcej z nich dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości w rejonie przejścia dla pieszych. Funkcjonariusze w 33 przypadkach ukarali kierowców mandatami karnymi, 10 osób pouczyli, a w 8 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.  W 5 przypadkach policjanci zatrzymali kierującym dowody rejestracyjne od pojazdów (4 za brak badań technicznych, 1 za naruszenie wymagań ochrony środowiska).

W czasie działań policjanci skontrolowali  na trzeźwość 219 kierujących i  wyeliminowali  z dalszej jazdy aż 3 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

W piątek (29.03) w miejscowości Zakocie, gmina Przasnysz, policjanci zatrzymali 39-letnią mieszkankę powiatu przasnyskiego, która mając 2,87 promila alkoholu w organizmie kierowała pojazdem marki Peugot.

W niedzielę (31.03) o godzinie 17:21 w Przasnyszu na ul. Królewieckiej, policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który mając 1 promil alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Volkswagen Golf.

W poniedziałek (1.04) w Przasnyszu na ul. Juliusza Słowackiego, 68-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując w stanie nietrzeźwości (1,40 promila alkoholu w organizmie) pojazdem marki Skoda, wykonał nieprawidłowo manewr skrętu w prawo, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia mężczyzna nie doznał obrażeń ciała.

Nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwo, które zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy pijany na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeżeli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy!  Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

 

 

 

 

Powrót na górę strony