Aktualności

NIETRZEŹWY KIERUJĄCY Z SĄDOWYM ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW MECHANICZNYCH

Data publikacji 11.04.2024

Zgłoszenie przekazane przez anonimowego rozmówcę doprowadziło do zatrzymania pijanego kierowcy. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego pojazdem marki Mercedes Benz ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 5.

We wtorek (9.04) około godziny 18:20, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący pojazdem marki Mercedes Benz, jadący ulicą Starzyńskiego w Przasnyszu, prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy podejrzany pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności policjanci potwierdzili przypuszczenie zgłaszającego. Po zbadaniu stanu trzeźwości policyjnym alkomatem okazało się, że 33-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Teraz 33-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię! Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony