Aktualności

KIEROWAŁ SAMOCHODEM MIMO TRZECH SĄDOWYCH ZAKAZÓW

Data publikacji 24.04.2024

Policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który wsiadł za kierownicę samochodu mimo trzech sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz kierujący za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (23.04) w Przasnyszu na ul. Orlika, policjanci z przasnyskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Podczas kontroli okazało się, że 66- letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego kierując autem złamał orzeczone przez sąd trzy zakazy kierowania pojazdami.

Czym jest taki zakaz? Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Taki zakaz prowadzenia pojazdów otrzymuje ta osoba, która bardzo poważnie zawiodła jako kierowca na każdej linii, naraziła bezpieczeństwo swoje i innych.

Przypominamy !

Kierowanie pojazdem pomimo wydanego sądowego zakazu jest przestępstwem zgodnie z art. 244 Kodeksu Karnego i grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat  5.

mł. asp. Ilona Cichocka/ KPP Przasnysz

Powrót na górę strony