Aktualności

KOLEJNY KIERUJĄCY STRACIŁ SWOJE UPRAWNIENIA ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ

Data publikacji 25.04.2024

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierujących to jedna z głównych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych i tragicznych wypadków. Rażącego złamania przepisów ruchu drogowego dopuścił się 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 57 km/h.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową.

Wczoraj (24.04) w miejscowości Drążdżewo Nowe, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przasnyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę samochodu osobowego marki Kia Ceed. 20-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego  w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h poruszał się z prędkością 107 km/h (przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h). Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna otrzymał mandat w kwocie 1500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Przypominamy, że:

  • przekraczając dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym kierujący straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy;
  •  jeżeli w tym okresie osoba będzie kierowała pomimo wydanego zakazu - okres zatrzymania prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy;
  • natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny będzie kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy zostaną mu cofnięte uprawienia do kierowania pojazdami (prowadzenie pojazdu mechanicznego nie stosując się do wydanej decyzji administracyjnej o cofnięciu uprawnień, jest przestępstwem z art. 180 a kk, za które m.in. grozi kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat).

Apelujemy o wyobraźnię i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość,  mogą doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych zdarzeń drogowych.

 

mł. asp. Ilona Cichocka

Powrót na górę strony