Aktualności

Włamywacze zatrzymani przez przasnyskich policjantów

Data publikacji 25.04.2024

Kilkanaście zarzutów dotyczących kradzieży i włamań do niezamieszkałych domów jednorodzinnych usłyszało 2 mieszkańców powiatu łukowskiego. Na ich trop wpadli policjanci z komisariatu w Chorzelach. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chorzelach na podstawie analizy zgłoszeń, zabezpieczonego materiału dowodowego oraz szeroko zakrojonych działań operacyjnych wytypowali dwóch mężczyzn (33 i 37 lat) podejrzanych o to, że na przełomie 2023 i 2024 roku, aż 11 razy włamywali się do niezamieszkałych domów jednorodzinnych na terenie gminy Chorzele i Krzynowłoga Mała. Sprawcy kradli wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Począwszy od przyczepki samochodowej, sprzętu elektronicznego, elektronarzędzi, a skończywszy na sprzętach AGD, narzędziach ogrodowych oraz butlach gazowych.

W środę (23.04) podejrzani zostali doprowadzeni do przasnyskiej komendy. Podczas realizacji czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli przedmioty, które jak się okazało należały do pokrzywdzonych z terenu gminy Chorzele i Krzynowłoga Mała. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, sprawcy usłyszeli aż 11 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań, za co grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili, że podejrzani mogli dopuścić się szeregu innych przestępstw. Sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Autor: mł. asp. Ilona Cichocka

 

 

Powrót na górę strony