Aktualności

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego

Data publikacji 03.05.2024

Na 2 miesiące trafił do aresztu 21-latek, który mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie, spowodował wypadek, w którym zginął 19-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Przasnyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miniony wtorek (30.04) o godzinie 19:53 w Zarębach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego, kierując pojazdem marki BMW, stracił panowanie, zjechał do przydrożnego rowu gdzie doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Z miejsca zdarzenia do szpitala został zabrany 19-leteni pasażer. Niestety, w wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Badanie stanu trzeźwości 21-letniego kierowcy wykazało 1,36 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w przasnyskiej komendzie. W środę (1.05) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

W czwartek (2.05) podejrzany trafił przed oblicze sądu, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Przasnyszu apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeżeli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy!  Twoje zgłoszenie może uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

mł. asp. Ilona Cichocka/KPP w Przasnyszu

Powrót na górę strony