Uczniowie odwiedzili sierpeckich policjantów
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rościszewie mieli okazję odwiedzić miejscowych policjantów i z bliska przyjrzeć się ich codziennej pracy. To wyjątkowe spotkanie pozwoliło dzieciom nie tylko utrwalić zasady bezpieczeństwa, ale także lepiej zrozumieć, na czym polega służba w Policji i dlaczego jest tak ważna.
Komendę Powiatową Policji w Sierpcu odwiedzili wczoraj (25.03) uczniowie Szkoły Podstawowej w Rościszewie. Wizyta była dla dzieci nie tylko okazją do poznania pracy policjantów, ale także cenną lekcją bezpieczeństwa.
Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli uczniom podstawowe zasady, które pomagają unikać niebezpieczeństw na drodze i w codziennym życiu. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda stanowisko oficera dyżurnego, który przyjmuje zgłoszenia i koordynuje działania policyjne. Dowiedziały się, w jaki sposób informacje trafiają do policjantów, którzy patrolują teren miasta i powiatu.
Wielką atrakcją było również spotkanie z policjantami sierpeckiej drogówki, którzy zaprezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie, w tym urządzenia do pomiaru prędkości. Największe emocje wzbudziła jednak możliwość obejrzenia z bliska policyjnych radiowozów i motocykli.
Takie spotkania to doskonała okazja do budowania pozytywnych relacji między najmłodszymi a funkcjonariuszami. Dzięki nim dzieci nie tylko zdobywają cenną wiedzę, ale także uczą się, że policjant to osoba, do której zawsze można zwrócić się po pomoc.
St.asp. Katarzyna Krukowska