Aktualności

Bezpieczne ferie dla dzieci i młodzieży

W ramach działań profilaktycznych „Bezpieczne Ferie” odbyło się spotkanie poświęcone zasadom bezpiecznego spędzania zimowego wypoczynku. Podczas rozmów uczestnicy przypomnieli sobie, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz jak unikać niebezpiecznych zachowań podczas ferii.

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Zawidzu, asp.szt. Paweł Kobuszewski, odwiedził szkoły podstawowe z terenu gminy Zawidz. Podczas prelekcji policjant szczególną uwagę zwrócił na znajomość numeru alarmowego 112 oraz właściwe przekazywanie informacji w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Omówił również zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne – podkreślając, że nawet pozornie gruby lód może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo. Ważnym elementem spotkania była także rozmowa o kontaktach z osobami obcymi i konieczności zachowania ostrożności zarówno w świecie realnym, jak i w internecie.

Podczas spotkania przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego:

  • unikanie zabaw na zamarzniętych rzekach, jeziorach i stawach,
  • informowanie bliskich, gdzie i z kim spędzamy czas,
  • nieufność wobec obcych i nieprzyjmowanie od nich żadnych propozycji,
  • korzystanie z elementów odblaskowych po zmroku,
  • reagowanie na zagrożenia i szybkie powiadamianie służb ratunkowych.

Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy, zadawania pytań i utrwalenia zasad, które mogą realnie wpłynąć na bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Dzięki takim inicjatywom ferie mogą być nie tylko radosne, ale także bezpieczne dla każdego.

 

Powrót na górę strony