Aktualności

Podsumowanie świątecznego weekendu „Boże Narodzenie 2016” na drogach powiatu sierpeckiego.

1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba oraz 8 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu sierpeckiego podczas prowadzonych działań „Boże Narodzenie 2016”. Podczas czterodniowych działań (23-26 grudnia 2016 roku) ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci nie ujawnili żadnego kierującego pojazdem pod wpływem alkoholu, co wskazuje na coraz większą świadomość społeczną w zakresie skutków prawnych za kierowanie na „podwójnym gazie".

Do jedynego wypadku drogowego, który miał miejsce w miejscowości Łazy na drodze relacji Szczutowo-Gójsk doszło w sobotę 24 grudnia około godziny 10.30. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia  wstępnie ustalili, że  na prostym odcinku drogi  36-letni kierujący samochodem nissan najechał na tył włączającego się do ruchu 80-letniego kierującego rowerem. W wyniku zderzenia pojazdów ranny został rowerzysta i po udzielonej pierwszej pomocy medycznej został przetransportowany na dalsze leczenie do szpitala w Rypinie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obydwaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Najbardziej „kolizyjnym dniem” okazał się 23 grudnia. W jednym tylko miejscu, w miejscowości Golejewo, w krótkich odstępach czasu doszło do 3 kolizji drogowych. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia ustalili, że na oblodzonej nawierzchni kierujący oplem omegą wskutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych na śliskiej nawierzchni wpadł w poślizg i zjeżdżając na przeciwny pas ruchu zderzył się z nadjeżdżającym autobusem. Po około minucie w rejonie zdarzenia w poślizg wpadł kierujący  samochodem bmw, który nie wyhamował przed stojącymi na jezdni pojazdami i uderzył w opla omegę. Nie był to koniec zdarzeń w tym miejscu, gdyż chwilę później w rejonie zdarzenia w poślizg wpadł kierowca audi uderzając w stojące bmw, które przesunięte uderzyło w opla omegę , a ten ponownie uderzył w autobus. Uczestnicy tego potrójnego zdarzenia na szczęście nie doznali obrażeń ciała. Trzej sprawcy zdarzeń, którzy wskutek niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych doprowadzili do kolizji drogowych, otrzymali mandaty karne.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych w okresie zimowym.

Powrót na górę strony