Aktualności

Uroczyste objęcie stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu i przywitanie ze sztandarem jednostki

Data publikacji 22.11.2019

W piątek 22 listopada 2019 roku podinsp. Jarosław Ciarka pełniący od 13 września bieżącego roku obowiązki komendanta sierpeckiej jednostki Policji otrzymał rozkaz o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu. Rozkaz, w obecności przedstawicieli samorządu powiatu sierpeckiego, przedstawicieli służb mundurowych i wymiaru sprawiedliwości, kapelana oraz policjantów i pracowników cywilnych sierpeckiej komendy, wręczył osobiście Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk. Zgodnie z policyjnym ceremoniałem w trakcie uroczystości podinsp. Jarosław Ciarka po raz pierwszy przywitał się ze sztandarem sierpeckiej jednostki.

     Uroczysta zbiórka z okazji objęcia stanowiska Komendanta odbyła się w godzinach przedpołudniowych w sali konferencyjnej komendy.

     Rozpoczynając uroczystość dowódca uroczystości kom. Piotr Kalkowski złożył meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewowi Mikołajczykowi.

     Po powitaniu zebranych gości przyszedł czas na główny punkt uroczystości podczas którego nastąpiło odczytanie rozkazu personalnego o powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Jarosława Ciarki. Chwilę później nowy szef sierpeckich policjantów po raz pierwszy przywitał się ze sztandarem komendy, a następnie złożył meldunek o objęciu stanowiska komendanta  Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z siedzibą w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniewowi Mikołajczykowi i otrzymał rozkaz personalny.

     Zabierając głos Komendant Wojewódzki Policji z siedzibą Radomiu akcentując bogate doświadczenie i nienaganną służbę nowego komendanta wyraził przekonanie o trafnym wyborze jego osoby na to stanowisko.

     Przemawiający kolejno zaproszeni goście nie szczędzili ciepłych słów wyrażając nadzieję na owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności i życząc sukcesów zawodowych na nowym stanowisku.

    Zabierając głos podinsp. Jarosław Ciarka podziękował  Komendantowi Wojewódzkiemu Policji z siedzibą w Radomiu za powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu, natomiast sierpeckim policjantom oraz przedstawicielom samorządu powiatu sierpeckiego podziękował za dotychczasowe zaangażowanie i wkład   w zapewnienie bezpieczeństwa lokalnej społeczności jednocześnie deklarując ze swojej strony otwartość   na dalszą aktywną współpracę   ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sierpeckiego.

 • Uroczysta zbiórka w sali konferencyjnej KPP w Sierpcu
 • Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu podinsp. Jarosław Ciarka podczas uroczystej zbiórki
 • Zaproszeni goście
 • Policjanci oraz pracownicy cywilni sierpeckiej komendy
 • Komendant Powiatowy Policji w Sierpcu podinsp. Jarosław Ciarka wita się ze sztandarem sierpeckiej komendy
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składa Komendant Wojewódzki zs. w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składa Starosta Sierpecki Pan Mariusz Turalski
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składa Przewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego Pan Przemysław Burzyński
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składa kapelan sierpeckich policjantów ks. proboszcz Krzysztof Zakrzewski
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składa Burmistrz Miasta Sierpca Pan Jarosław Perzyński
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składają sierpeccy policjanci
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składa I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu podinsp. Zbigniew Czachorowski
 • Gratulacje podinsp. Jarosławowi Ciarce składają pracownicy cywilni komendy
Powrót na górę strony