Aktualności

Od dziś przez cały weekend działania "PASY”

W dniach 10 i 12 marca na terenie powiatu sierpeckiego prowadzone będą działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „PASY”. Policjanci w tym okresie będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Zapinanie pasów bezpieczeństwa to kluczowy sposób zwiększenia swoich szans na przeżycie podczas wypadku. Jak czytamy na stronie KRBRD zapinanie pasów bezpieczeństwa w przypadku osób siedzących z przodu zmniejsza o 45 proc. ryzyko powstania obrażeń śmiertelnych, natomiast ciężkich nawet o 50 procent. Dlatego mając na uwadze powyższe dane oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w dniach 10 i 12 marca 2017 roku na terenie powiatu sierpeckiego prowadzone będą działania pod nazwą „PASY”. Policjanci podczas prowadzonych kontroli będą sprawdzać czy kierujący i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

W przypadku ujawnienia nieprzestrzegania tego obowiązku na osoby popełniające wykroczenie będą nakładane mandaty karne. Za wykroczenie odpowiada zarówno kierowca, jak i pasażer.

Powrót na górę strony