Bezpieczna droga do szkoły – spotkania z policjantami - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły – spotkania z policjantami

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" sierpeccy policjanci spotykają się z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych na terenie powiatu sierpeckiego. Dzieci podczas spotkań mogą sprawdzić swoją wiedzę oraz przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia profilaktyczne prowadzą dzielnicowi wspólnie z policjantami ruchu drogowego sierpeckiej komendy.

Pierwsze dni szkoły dla pierwszoklasisty, to prawdziwe wyzwanie. Najważniejszą sprawą jest oczywiście bezpieczeństwo uczniów. O tym jak być bezpiecznym w drodze do szkoły, w trakcie cyklicznych wrześniowych spotkań wyjaśniają dzieciom sierpeccy policjanci.

Okazało się, że dzieci świetnie znają przepisy ruchu drogowego i obiecały, że będą je stosować.

Uczniowie klas pierwszych wzięli także udział w akcji: „Nie polujemy na zebrach!”, przypominając przejeżdżającym kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie szkół i przejść dla pieszych.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich pierwszoklasistów i przypominamy rodzicom o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, trzymaniu kierownicy obydwoma rękoma, zapinaniu pasów bezpieczęństwa oraz zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

Powrót na górę strony