Nietrzeźwy kierujący usiłował przekupić policjantów - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Nietrzeźwy kierujący usiłował przekupić policjantów

Kierujący renaultem, którego do kontroli zatrzymali policjanci sierpeckiej drogówki był pijany i oferując pieniądze usiłował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie przekupienia policjantów.

Wczoraj (15.09) rano patrol drogówki zatrzymał w Gozdowie do kontroli drogowej renaulta, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego, od którego wyczuwali woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik półtora promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej zapytał policjantów czy za dwa tysiące złotych odstąpią od czynności służbowych i puszczą go wolno, po czym usiłował wręczyć policjantom pieniądze.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu 43-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia policjantom korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Powrót na górę strony