Aktywny i świadomy senior w świecie finansów - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Aktywny i świadomy senior w świecie finansów

W dniach: 15 i 16 września 2021r. sierpeccy policjanci w ramach projektu pn.: "Aktywny i świadomy senior w świecie finansów" przeprowadzili warsztaty edukacyjno-informacyjne dla seniorów z sierpeckiego klubu "Senior +". Dodatkowo w Bibliotece Miejskiej została wystawiona wystawa edukacyjna prac plastycznych z przestrogami dla seniorów celem utrwalenia zdobytej wiedzy.

Przestępcy wykorzystują łatwowierność, dobroć i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ często seniorzy tracą oszczędności całego życia.

Policjanci przeprowadzając warsztaty omówili metody działania oszustów, zwrócili również uwagę na bezpieczne dokonywanie zakupów on-line oraz dokonywanie płatności drogą elektroniczną. Omówiono również zasady bezpiecznego korzystania z interentu oraz ochrony własnych danych osobowych.

Ponadto w Bibliotece Miejskiej została zorganizowana Wystawa edukacyjna po hasłem „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”, w skład której wchodzi 10 prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Prace można  oglądać w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu przy ul. Płockiej.

Projekt realizowany jest przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Powrót na górę strony