Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i synem. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Sierpcu mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie śledczym. Za to przestępstwo 58-letniemu mieszkańcowi gminy Zawidz grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W dn. 16.09.2021r. policjanci PP Zawidz w wyniku podjętej interwencji domowej zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją żoną oraz synem. Od pokrzywdzonej kobiety niezwłocznie przyjęto zawiadomienie o znęcaniu, rodzina była objęta wcześniej procedurą "Niebieskie Karty". W toku postępowania przygotowawczego Prokurator Rejonowy w Sierpcu wystąpił do SR Sierpc z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec sprawcy przemocy w rodzinie.

Sąd Rejonowy w Sierpcu w dn. 18.09.2021r. wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu w stosunku do wymienionego mężczyzn na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą aresztowanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sierpeccy policjanci w codziennej służbie realizują zadania w obszarze przemocy w rodzinie. Kontaktując się ze swoim dzielnicowym można skutecznie rozwiązać różne problemy związane z przemocą domową.

Apelujemy! Na przemoc trzeba reagować, nie można przejść koło niej obojętnie.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Powrót na górę strony