Kolejni zatrzymani za posiadanie środków odurzających - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

Kolejni zatrzymani za posiadanie środków odurzających

W ubiegły piątek policjanci wydziału kryminalnego sierpeckiej komendy podczas rutynowej kontroli ujawnili w samochodzie, którym poruszało się dwóch mieszkańców powiatu płockiego: środki odurzające w postaci prawdopodobnie marihuany oraz metamfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymany w policyjnym areszcie, teraz będą odpowiadać za posiadanie środków odurzających przed Sądem.

W ubiegły piątek (17.09.21r.) w godzinach wieczornych policjanci wydziału kryminalnego sierpeckiej komendy, podczas rutynowej kontroli pojazdu, którym poruszało się dwóch mieszkańców powiatu płockiego ujawnili we wnętrzu samochodu środki odurzające w postaci suszu roślinnego zapakowanego w foliowe torebki strunowe - prawdopodobnie marihuana w ilości około 4 gram. Ponadto pasażer pojazdu 23-letni mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające - prawdopodobnie metamfetaminę w ilości około 10 gram. Od kierującego samochodem - 18-letniego mężczyzny pobrano krew do badań na zawartośc narkotyków. Obydwoje mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wyjaśnienia posiadania środków odurzających.

 

Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Powrót na górę strony