SIERPECCY POLICJANCI NA FESTYNACH - Aktualności - KPP w Sierpcu

Aktualności

SIERPECCY POLICJANCI NA FESTYNACH

W ubiegły weekend policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu uczestniczyli w festynach zorganizowanych na terenie naszego powiatu. Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom imprez nie zabrakło policyjnego stoiska profilaktycznego. Dla funkcjonariuszy była to kolejny raz doskonała okazja do edukacyjnych spotkań ze społeczeństwem .

W sobotę  w Susku odbył się festyn rodzinny, a w niedzielę w Sierpcu piknik patriotyczny, na którym nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Młodzież i dorośli mieli możliwość  obejrzenia radiowozów i policyjnego wyposażenia. Policjanci w ramach prowadzonych zabaw i rozmów przekazywali wiedzę o zasadach bezpieczeństwa w różnych aspektach codziennego życia. Prowadzone prelekcje i pokazy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzież chętnie korzystała z symulatora jazdy motorem m-ki Honda. Odwiedzający stoisko goście mogli przekonać się o złym działaniu alkoholu i narkotyków, jak też długiego korzystania z komputera na organizm człowieka zakładając Narko-Gogle i Alko-Gogle oraz ITI-Gogle, a także otrzymywali elementy odblaskowe.

Ponadto na stoisku wystawiono sprzęt policyjny oraz ulotki i materiały profilaktyczne dotyczące nietrzeźwych kierujących, Cyber-zagrożeń, zjawiska przemocy domowej itp. Stoisko cieszyło się zainteresowaniem młodzieży. Policjanci dodatkowo promowali Zawód Policjanta udzielając informacji o o aktualnych procedurach kwalifikacyjnych do służby w Policji.

Autor: st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki

Powrót na górę strony