Aktualności

Niespokojne Święta Wielkiej Nocy na drogach powiatu sierpeckiego.

Trzy wypadki drogowe, w których rannych zostało 7 osób oraz trzy kolizje drogowe- to bilans wielkanocnego weekendu na drogach powiatu sierpeckiego. Podczas 4 dni wzmożonych działań (14-17 kwietnia) ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym policjanci zatrzymali 2 osoby kierujące pojazdami pod wpływem alkoholu. Podczas piątkowych działań Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego policjanci ujawnili 9 wykroczeń popełnionych przez pieszych.

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w piątek 14 kwietnia 2017 roku przed godziną 8.00 w miejscowości Dębowo. Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia na miejscu wstępnie ustalili, że 27-letni kierujący samochodem BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowanie podprowadził do zderzenia z 21-letnim kierującym oplem astrą. Po zderzeniu samochody wypadły z drogi zatrzymując się na pobliskim polu. Ranny w wyniku zdarzenia kierowca opla przewieziony został na obserwację do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

O drugim ze zdarzeń dyżurny KPP Sierpc został poinformowany  przez operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w wielkanocną niedzielę 16 kwietnia tuż po godzinie 21.00. Ze zgłoszenia wynikało, że zderzyły się dwa samochody osobowe i są zakleszczone osoby w pojeździe. Policjanci obsługujący zdarzenie ustalili wstępnie, że na wiadukcie kolejowym w Mieszakach na krajowej „dziesiątce” kierująca oplem astrą 27-letnia kobieta poruszająca się w stronę Sierpca z bliżej nieokreślonej przyczyny uderzyła w metalową barierkę ochronną wiaduktu znajdującą się po prawej stronie drogi,  po czym zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku 33-letnim kierującym vw golfem. W wyniku czołowego zderzenia ranne zostały wszystkie osoby podróżujące obydwoma samochodami: 33-letni kierujący golfem i przewożona 33-letnia pasażerka wraz z 4-letnim dzieckiem oraz 27-letnia kierująca oplem wraz z przewożonym 31-letnim pasażerem. Wszyscy ranni uczestnicy tego zdarzenia zostali przetransportowani do płockiego szpitala na dalsze badania i leczenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi.

Kilka godzin później, w poniedziałek 17 kwietnia przed godziną 5.00 na krajowej dziesiątce w Borkowie Kościelnym doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym 41-letni kierujący ciężarową scanią jadąc w strona Sierpca najechał na 30-letniego pieszego nieposiadającego elementów odblaskowych pieszego poruszającego się prawym pasem ruchu. Ranny w wyniku zderzenia z ciężarowym autem pieszy został przetransportowany karetką pogotowia do płockiego szpitala na dalsze badania i leczenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący samochodem był trzeźwy, natomiast u pieszego podczas badania stwierdzono ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Bliższe okoliczności wszystkich zdarzeń będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej.

Powrót na górę strony