Aktualności

Debata społeczna w gminie Gozdowo

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ"- pod takim hasłem w piątek 19 maja 2017 roku na terenie Gimnazjum Publicznego w Gozdowie odbyła się debata publiczna współorganizowana przez Samorząd Gminy Gozdowo oraz Komendę Powiatową Policji w Sierpcu. Jej tematem było wypracowanie wspólnych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Gozdowo.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie  9.00. W debacie udział wzięli Wójt Gminy Gozdowo Pan Dariusz Kalkowski, Przewodniczący Rady Gminy Gozdowo Pan Grzegorz Ratkowski,  Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji st.asp. Jarosław Tomaszewski,  Kierownik Posterunku Policji w Gozdowie asp.szt. Dariusz Baranowski, asystent Wydziału Ruchu Drogowego asp. Marcin Lewandowski, oficer prasowy asp. Krzysztof Kosiorek oraz zaproszeni na debatę publiczną mieszkańcy gminy Gozdowo.
Podczas debaty dyskutowano nad zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, oznakowaniem dróg oraz zwrócono uwagę na zagadnienie bezdomności psów, niszczenia mienia oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.
Debata była również doskonałą okazją do praktycznego zapoznania z aplikacjami służącymi poprawie bezpieczeństwa, w tym aplikacją "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" i "Moja Komenda".
Uczestnikom debaty publicznej przekazano materiały profilaktyczne zawierające dane dzielnicowego z terenu gminy Gozdowo wraz z radami dotyczącymi szeroko rozumianego bezpieczeństa, w tym zapobiegania kradzieżom, kradzieżom z włamaniem i oszustwom w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas".
Uczestnicy spotkania swoje spostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy mogli wyrazić również poprzez wypełnienie anonimowej ankiety.

  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
  • Debata gminna w Gozdowie
Powrót na górę strony