Aktualności

Włamywacze w rękach policjantów

W weekend sierpeccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z terenu gminy Gozdowo podejrzanych o kradzież z włamaniem w podsierpeckiej miejscowości. Mężczyznom przedstawiono już zarzuty, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek 19 maja w godzinach popołudniowych na numer alarmowy sierpeckiej komendy zgłoszono włamanie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do zdarzenia mogło dojść podczas jej trwającej tydzień nieobecności.

Policjanci skierowani do obsługi zdarzenia podczas oględzin miejsca zdarzenia ujawnili, że sprawca włamał się do domu i do pomieszczeń gospodarczych. Skradzione zostały laptopy, telewizor, sprzęt komputerowy oraz elektronarzędzia i narzędzia ogrodnicze.

Funkcjonariusze szybko wpadli na trop jednego ze sprawców. 19-latek mogący mieć związek z ta sprawą w sobotę został zatrzymany. Następnego dnia w ręce mundurowych wpadł kolejny podejrzany , 33-letni mężczyzna.

Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów w samochodzie użytkowanym przez 19-latka. Samochód został znaleziony uszkodzony.  Wybite były w nim szyby. Jak się okazało, jedna z nich została uszkodzone przez skradzioną podczas włamania zjeżdżalnię, pozostałe rozbił sam podejrzany, złoszcząc się że pojazd zepsuł się i zatrzymał na drodze.

W poniedziałek 22 maja mężczyźni usłyszeli zarzuty współdziałania podczas kradzieży z włamaniem do budynków na terenie podsierpeckiej miejscowości, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

Powrót na górę strony