Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci rozmawiali z uczestnikami turnusu o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji

W miniony piątek sierpeccy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Pożarnej spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą w ramach turnusu „Pogodnego lata” na terenie stanicy harcerskiej w Słupii. Podczas prelekcji wypoczywająca młodzież miała okazję usystematyzować wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji.

Podczas spotkania funkcjonariusze sierpeckiej komendy zachęcali uczestników turnusu do korzystania wyłącznie z kąpielisk strzeżonych przez ratowników wodnych, które zapewniają bezpieczeństwo uczestnikom kąpieli, jak również zachęcał do przestrzegania regulaminu kąpieliska Policjanci przestrzegali młodych ludzi przed niebezpiecznymi zachowaniami nad wodą, które mogą narazić innych na niebezpieczeństwo. Przypomnieli również, że kąpiele w miejscach zabronionych oraz skoki do wody na tzw „główkę” niosą ze sobą ryzyko nie tylko trwałego kalectwa, ale również utonięcia i takich zachowań należy unikać. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i pieszo, w tym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych podczas poruszania się pieszo po zmroku po drogach poza obszarem zabudowanym.

Mamy nadzieję, że wizyta w stanicy harcerskiej bezpośrednio przełożą się na poprawę świadomości w zakresie bezpieczeństwa i pozwolą spędzić niezapomniane wakacje, pełne samych pozytywnych wspomnień, a przekazana wiedza pomoże młodym harcerzom właściwie rozpoznać ewentualne zagrożenie, uniknąć sytuacji niebezpiecznych, a w razie ich wystąpienia, odpowiednio i szybko zareagować.

W letnim okresie gdy pogada dopisuje na Jeziorze Urszulewskim możemy spotkać patrole wodne Policji i Straży Pożarnej w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzięki służbie na łodzi policjanci mogą szybko i sprawnie interweniować, gdy zagrożone jest życie i zdrowie osób korzystających z akwenu. Policjanci kontrolują również czy użytkownicy prawidłowo korzystają ze sprzętu wodnego, tam gdzie to jest wymagane, czy mają odpowiednie uprawnienia do pływania tym sprzętem, a przede wszystkim, czy są trzeźwi.

Autor. asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony