Aktualności

Projekt ROADPOL SAFETY DAYS na drogach powiatu sierpeckiego

Dzisiaj sierpeccy policjanci wspólnie ze strażakami i Strażą Miejską prowadzili akcję w ramach Roadpol Safety Days. Kierowcy , którzy popełnili wykroczenie i zostali zatrzymani do kontroli drogowej , zamiast mandatu mogli skorzystać z krótkiego instruktażu pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja ma na celu promowanie bezpieczeństwa na drodze i podnoszenie świadomości kierowców na temat zagrożeń jakie mogą napotkać na drodze.

Dzisiaj na ulicy Kościuszki w Sierpcu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz Strażą Miejską prowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji Roadpol Safety Days. Jest to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami roadpol oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnie z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W ramach tej akcji prowadzone są działania profilaktyczne i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń , jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące bezpieczne zachowania i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pod hasłem: Żyj i pozwól żyć innym.

Do dzisiejszej akcji włączyli się funkcjonariusze straży pożarnej i Straży miejskiej . Działania polegały na tym , że kierowcy, którzy zostali zatrzymani  przez policjanta do kontroli drogowej mieli do wyboru albo otrzymać mandat albo wziąć udział w szybkim kursie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej udzielonym przez strażaka – ratownika medycznego.

Zadania z zakresu pierwszej pomocy nie sprawiały dużej trudności zatrzymanym kierowcom, podkreślali że mieli okazję odświeżyć sobie podstawowe informacje. Wszyscy podkreślali jak ważna jest wiedza z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sierpeccy policjanci składają serdeczne podziękowania wszystkim służbom, które wzięły udział w dzisiejszej akcji. Pokreślić należy ze bezpieczeństwo w ogromnej mierze zależy od wszystkich uczestników ruchu drogowego od ich decyzji i postaw. Mundurowi w rozmowach z kierowcami wielokrotnie podkreślali ze wyjeżdżając na drogi bierzemy odpowiedzialność nie tylko za siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego.  

asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony