Aktualności

Dzielnicowy spotkał się z seniorami z osiedla „Zatorze”

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu rozmawiał z osobami z „Klubu Seniora ” o zagrożeniach . Podczas spotkania zwrócił uwagę m.in. na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz na oszustwa i cyberzagrożenia, na które najczęściej narażeni są seniorzy.

W zeszłym tygodniu w ramach realizacji programu „Bezpieczny Senior”, dzielnicowy zorganizował spotkanie z seniorami z klubu osiedla „ Zatorze” w Sierpcu . Jego głównym celem było uwrażliwienie osób starszych na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa i przekazanie im informacji o postępowaniu w przypadku danego zagrożenia.


Podczas spotkania policjant poinformował seniorów o tym, jak ustrzec się przed oszustami, którzy często na swoje ofiary wybierają osoby starsze i samotne. Przypomniał o metodach, jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „policjanta”, „inkasenta”, „domokrążcę”. Uczestnicy spotkania mieli również okazję dowiedzieć się wiele na temat własnego bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Policjant przestrzegł ich przed możliwymi zagrożeniami wynikającymi z cyberprzemocy. Podczas prelekcji dzielnicowy omówił również kwestię zabezpieczenia się przed włamaniem i kradzieżą. Ważnym elementem spotkania było też poruszenie tematu przemocy fizycznej, psychicznej i ekonomicznej stosowanej wobec osób starszych. Dodatkowo przypomniał o numerze alarmowym 112 oraz o programie “Dzielnicowy bliżej nas”. 
 

Na spotkaniu nie zabrakło informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Mundurowy przypomniał  o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach. 

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony