Aktualności

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny" -kampania w szkole podstawowej w Lelicach

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją Szkoły Podstawowej w Lelicach zorganizowali dla uczniów szkoły spotkanie promujące bezpieczeństwo wśród dzieci i młodzieży. W kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu na czele z komendantem podinsp. Marcinem Ostrowskim.

6 października 2022 roku w  Szkole Podstawowej w Lelicach, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wspólnie z dyrekcją szkoły zorganizowali dla uczniów klas III-VIII imprezę w ramach kampanii „ Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku, policjanci z sierpeckiej komendy, Państwowa Straż Pożarna z Sierpca i Wójt Gminy Gozdowo zostali serdecznie przywitani przez grono pedagogiczne i uczniów szkoły, którzy już na początku spotkania zostali wyposażeni w specjalne zestawy odblaskowe.

Głównym celem imprezy była promocja bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie szkoły uczestniczyli w trzech panelach zajęć związanych z bezpieczeństwem.

Pierwszy panel  praktyczny realizowany był przez funkcjonariuszy z sierpeckiej komendy . Na specjalnie przygotowanym torze rowerowym pod okiem policjantów, uczniowie mogli poćwiczyć pokonywanie przeszkód. Jazda po torze nie sprawiła dzieciom większych trudności , ale za to mieli dużo pytań na które chętnie odpowiadali specjaliści z zakresu  ruchu drogowego oraz dzielnicowy mł. asp. Arkadiusz Kolczyński.

Drugi panel w formie interaktywnego wykładu o tematyce bezpieczeństwa  ruchu drogowego poprowadzili pracownicy z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku.

Panel trzeci to zajęcia teoretyczne i praktyczne realizowane przez strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu. Strażacy omówili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

To kolejne spotkanie, które ma na celu przede wszystkim promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży.

 

Autor: asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony