Aktualności

Pomagamy i chronimy - działania policjantów w trosce o osoby bezdomne

Trwający okres jesienny, w czasie którego temperatura powietrza może osiągnąć wartości ujemnie, a następnie nadchodząca pora zimowa - to czynniki mogące stwarzać realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Szczególnie narażone są osoby bezdomne, nieporadne życiowo, czy też znajdujące się w stanie upojenia alkoholowego. Sierpeccy policjanci rozpoczęli działania mające na celu ochronę takich osób w myśl idei „pomagamy i chronimy”

Celem funkcjonowania naszej formacji jest przede wszystkim wielowymiarowa służba społeczeństwu i ochrona bezpieczeństwa obywateli. Trwający okres jesienny, a tuż po nim pora zimowa wiążą się ze znacznym spadkiem temperatur powietrza. Dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy też znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego, oznacza to bardzo trudny czas walki o zdrowie i życie. Ramię w ramię wraz z osobami potrzebującymi stają Policjanci, w myśl idei „pomagamy i chronimy”. Funkcjonariusze już od kilku dni działają w terenie, gdzie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące schronienia. Bardzo ważnym elementem w tym zakresie jest współpraca mundurowych z lokalnym samorządem. Szybka i sprawna wymiana informacji między instytucjami pomocowymi jest gwarantem dotarcia wszędzie tam, gdzie ktoś potrzebuje wsparcia służb.

Przypominamy również o znanym już Państwu narzędziu jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tej aplikacji, każdy kto posiada wiedzę o osobie potrzebującej interwencji i pomocy służb, nie wychodząc z domu, może uratować ludzkie życie. W porze jesiennej oraz zimowej szczególnego znaczenia nabiera dostępny w aplikacji znacznik „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. To dzięki niemu, policjanci mogą szybko zlokalizować osoby potrzebuję i udzielić im niezbędnego wsparcia.

 

Asp. Katarzyna Krukowska

Powrót na górę strony