Aktualności

Dzielnicowy rozmawiał z najmłodszymi o bezpieczeństwie

W zeszłym tygodniu dzielnicowy z Posterunku Policji w Gozdowie odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bożewie. Podczas pogadanki funkcjonariusz przybliżył podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wiele uwagi poświęcił obowiązkowi korzystania z elementów odblaskowych. Na zakończenie dzieci otrzymały odblaski, które zobowiązały się korzystać. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.

W zeszłym tygodniu młodszy aspirant Daniel Krasiński dzielnicowy z Posterunku Policji w Gozdowie spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Bożewie. W trakcie pogadanki funkcjonariusz wiele uwagi poświęcił bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomniał o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem z rodzicami. Funkcjonariusz w przystępny dla najmłodszych sposób opowiadał również o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Tłumaczył jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo zarówno samych pieszych jak i kierowców, którzy często w ostatnim momencie zauważają nieoświetlonego uczestnika ruchu. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe, z których zobowiązały się korzystać, wiedząc już jak jest to ważne dla ich bezpieczeństwa.

Policyjne działania profilaktyczne propagujące bezpieczeństwo najmłodszych na drodze wsparła Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mochowie.

Asp. Katarzyna Krukowska  

Powrót na górę strony