Aktualności

Dzień Dziecka z policjantami

Wczoraj na terenie Sierpca zorganizowano festyn z okazji Dnia Dziecka. Na imprezie nie zabrakło policjantów z sierpeckiej komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo, prezentowali sprzęt policyjny, a także przygotowali stoisko informacyjne, gdzie poprzez zabawę omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.

Wczoraj (1.06)  na terenie Sierpca odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. W spotkaniu uczestniczyli policjanci z sierpeckiej komendy, którzy dbali o bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników festynu, a także prezentowali zawód policjanta. Poprzez zabawę mundurowi przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy oraz podczas zbliżających się wakacji. Najmłodszym przypomniano m.in. zasady ruchu drogowego, numery alarmowe, na które należy dzwonić w przypadku zagrożenia, a ponadto dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas wolny. Dzieci miały również okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, który na co dzień wykorzystywany jest przez sopockich stróżów prawa, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, a także porozmawiać z policjantami na nurtujące ich pytania. Nie zabrakło również warsztatów z młodzieżą na temat zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz o hejcie.

Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjantów w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi. Każdy zainteresowany otrzymał również ulotkę profilaktyczną, komplet informacji o etapach rekrutacji, a także usłyszał odpowiedzi na konkretne pytania związane ze służbą.

Asp. Katarzyna Krukowska

 

Powrót na górę strony