Aktualności

Kontynuacja akcji "Kierowco! Nie polujemy na zebrach". Tym razem w szkołach w Grąbcu i Słupi.

Data publikacji 27.10.2016

Zapoczątkowana na początku września 2016 roku kampania "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" zyskała kolejnych zwolenników. Tym razem do kolejnej odsłony akcji chętnie włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grąbcu oraz Szkoły Podstawowej w Słupi apelując za pomocą transparentów do przejeżdżających kierowców o zachowanie ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Sierpeccy policjanci od początku trwania nowego roku szkolnego spotykają się z dziećmi i młodzieżą szkolną . Podczas spotkań i prelekcji w szkołach uczą jak bezpiecznie poruszać się po drogach i prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych oraz jak zachować się w nietypowych sytuacjach, które mogą zagrozić ich bezpieczeństwu na drodze.

Podczas kolejnej odsłony akcji "Kierowco!Nie polujemy na zebrach" do udziału w akcji zaangażowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Grąbcu oraz ze Szkoły Podstawowej w Słupi i po zakończonej wstępnej prelekcji chętnie uczestniczyły w praktycznym zastosowaniu przepisów ruchu drogowego. Dzieci prezentując w rejonach przejść dla pieszych przygotowane transparenty przypominały przejeżdżąjącym kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych oraz w rejonach szkół. Kulturalnych kierowców najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego nagradzali uśmiechami oraz serdecznym pomachaniem ręką.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, czasem też największą tragedią. Niestety znaczna część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Jednak znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie.  

Powrót na górę strony