Aktualności

Działania „Trzeźwe Andrzejki” oraz „Alkohol i narkotyki” już w najbliższy weekend

Data publikacji 24.11.2016

W celu wyeliminowania nietrzeźwych kierujących z naszych dróg oraz ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w bieżącym tygodniu będą prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwe Andrzejki” oraz „Alkohol i narkotyki” , które będą miały swoje nasilenie w najbliższy weekend w sobotę 26 listopada oraz w dniu 30 listopada 2016 roku.

Policyjne statystyki wskazują, że ilość kierujących  po spożyciu alkoholu  wzrasta w dni, kiedy obchodzone są popularne imieniny, długie  weekendy i  święta, a kierowanie  pojazdami  pod wpływem alkoholu jest jednym z  czynników - oprócz piractwa drogowego -zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W celu wyeliminowania nietrzeźwych kierujących z naszych dróg  oraz ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w bieżącym tygodniu będą prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwe Andrzejki” oraz „Alkohol i narkotyki” , które będą miały  swoje nasilenie w najbliższy weekend w sobotę 26 listopada  oraz w dniu 30 listopada 2016 roku.

Działania mające na  celu sprawdzenie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących będą prowadzone w terenie całego powiatu sierpeckiego w różnych porach dnia i nocy. W akcję obok policjantów  ruchu drogowego zaangażowani będą także policjanci innych wydziałów oraz jednostek zamiejscowych.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich o zdecydowane reagowanie na nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach publicznych oraz informowanie Policji o nietrzeźwych kierowcach. Wyeliminowanie z ruchu drogowego takiego kierowcy może uratować czyjeś życie.

Nie lekceważmy bezpieczeństwa własnego i  innych.

Powrót na górę strony