Aktualności

Wypadek drogowy z udziałem rowerzysty w Borkowie Kościelnym

W środę 5 lipca 2017 roku w godzinach porannych w Borkowie Kościelnym doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego prowadzą policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 10 poza obszarem zabudowanym kierujący zespołem pojazdów składającym się z samochodu ciężarowego man  wraz z przyczepą podczas manewru wyprzedzania zderzył się z jadącym w tym samym kierunku rowerzystą. W wyniku zderzenia i upadku na jezdnię 80-letni rowerzysta z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany do płockiego szpitala na badania i hospitalizację. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 32-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. Nie było to jedyne zderzenie pojazdów w tym miejscu, gdyż w tym miejscu w trakcie zatrzymywania się ciężarówki po zderzeniu z rowerzystą na tył przyczepy naczepy najechała 24-letnia kierująca volkswagenem.

Bliższe okoliczności tego zdarzenia drogowego będą wyjaśniali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu  w ramach prowadzonego postępowania.

Powrót na górę strony