Aktualności

Policjanci zabezpieczyli konopie oraz susz marihuany

Sierpeccy kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich oraz ponad kilogram suszu marihuany. Podejrzany, 27-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających. Do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kryminalni z Sierpca dzięki swojej pracy operacyjnej, ustali miejsce, gdzie mogły być uprawiane duże ilości konopi indyjskich. We wtorek, 8 sierpnia funkcjonariusze weszli na jedną z prywatnych posesji. Informacje uzyskane przez policjantów w pełni się potwierdziły.

Rosnące za budynkami gospodarczymi rośliny w różnych fazach wzrostu od 40 do 150 cm wysokości posadzone były w doniczkach w specjalnie przygotowanym podłożu, a znajdujące się w pobliżu urządzenia oraz środki chemiczne do pielęgnacji i ochrony roślin wskazywały na dozorowanie plantacji. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 92 krzewy.

Nie było to jedyne odkrycie policjantów, gdyż na terenie posesji odnaleźli jeszcze w różnych miejscach torebki foliowe z zawartością ponad 0,5 kg suszu roślinnego marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy .

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania 27-letniego mężczyzny, który mógł mieć związek z uprawą i znalezionymi narkotykami. Podejrzany, wiedząc już o odnaleznieniu narkotyków dobrowolnie zgłosił się do prokuratury. Tam dowiedział się, że policjanci znaleźli kolejną porcję marihuany, ponad pół kilograma.

Zatrzymany do wyjaśnienia 27-letni sierpczanin pod koniec tygodnia usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Powrót na górę strony