Aktualności

Promocja zawodu policjanta w Urzędzie Pracy w Sierpcu

Dzisiaj (19.06) osoby szukające zatrudnienia miały możliwość zapoznania się z ofertą służby w Policji. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Pracy w Sierpcu. Policjantka tłumaczyła na czym polega służba w Policji oraz omówiła proces rekrutacji. Po przedstawionej prezentacji uczestnicy obejrzeli krótkometrażowe filmy, przedstawiające „w pigułce” funkcjonariuszy podczas codziennych obowiązków.

Służba w Policji jest odpowiedzialna oraz ciężka ale jednocześnie bardzo ciekawa i dająca mnóstwo satysfakcji. Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu wraz z Urzędem Pracy w Sierpcu zorganizowali spotkanie aby osoby szukające pracy mogły dowiedzieć się więcej o codziennych zadaniach funkcjonariuszy. Podczas spotkania policjantka promowała swój zawód oraz przedstawiła ofertę pracy w Policji. Funkcjonariuszka w trakcie prezentacji omówiła specyfikę służby, strukturę jednostki, a także zaprezentowała filmy, na którym widać codzienną pracę funkcjonariuszy z różnych wydziałów.

Na pytania uczestników spotkania o kwestie finansowe wytłumaczyła, że wynagrodzenie policjanta to suma kilku składników: wynagrodzenia zasadniczego, które zależy od grupy zaszeregowania, dodatku stażowego, a także dodatku służbowego/funkcyjnego i za stopień. Policjant dostaje ponadto mundurówkę, nagrodę roczną – tzw. trzynastkę, a także świadczenia w ramach systemu socjalnego. To wszystko sprawia, że zawód policjanta pod względem finansowym jest atrakcyjny dla młodych ludzi.

Przypominamy, że wszystkie osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji, mogą złożyć komplet dokumentów w każdej jednostce Policji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można kontaktować z Zespołem Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod numerem telefonu: 47 705 42 66

Asp. Katarzyna  Krukowska

 

Powrót na górę strony