Aktualności

,,Bezpieczna droga do szkoły”- działania sokołowskich policjantów

Od 1 września br. rozpoczęły się działania sokołowskich policjantów pn. ,,Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji było dbanie o bezpieczeństwo i porządek publiczny w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowych.

Każdego dnia policjanci odwiedzali dzieci w szkołach z terenu powiatu sokołowskiego, gdzie prowadzili pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas spotkań omawiali zasady poruszania się po drodze publicznej, stosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, czy korzystania z elementów odblaskowych, w szczególności po zmroku. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy instruktażowe dotyczące zasad bezpieczeństwa, a także zobaczyły jakie gesty wykonuje policjant podczas kierowania ruchem drogowym na skrzyżowaniu. Podczas spotkań słuchacze otrzymywali odblaskowe opaski od mundurowych oraz filmy instruktażowe omawiające tematykę poruszania się po drodze. W ciągu pierwszych dwóch tygodni od rozpoczęcia roku szkolnego policjanci odwiedzili ponad pół tysiąca dzieci w szkołach i przedszkolach.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

 

st. sierż. Dominika Rozbicka

 

Powrót na górę strony