Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 01.09.2025

Rozpoczyna się rok szkolny, a wraz z nim wzmożone działania policjantów w rejonie placówek oświatowych. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych funkcjonariusze od 1 do 30 września będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

W pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawi się więcej patroli policyjnych. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomną kierującym o zachowaniu ostrożności i zmniejszaniu prędkości w rejonie przejść dla pieszych, a także o obowiązku prawidłowego przewożenia dzieci.

Dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w okresie wakacyjnym policjanci sokołowskiej drogówki przeprowadzali lustracje w rejonie placówek oświatowych. W przypadku ujawnionych nieprawidłowości kierowali wnioski do zarządców dróg o ich usunięcie lub uzupełnienie oznakowania.

W ramach działań informacyjno-edukacyjnych pn. „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci będą prowadzić prelekcje w szkołach, aby przypomnieć uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Dodatkowo, w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym i Stowarzyszeniem Unitum, policjanci wzięli udział w akcji malowania piktogramów „Odłóż telefon i żyj” na chodnikach w rejonie przejść dla pieszych. Ten prosty, ale wymowny napis ma zwrócić uwagę pieszych – zwłaszcza dzieci i młodzieży – na konieczność skupienia się podczas przechodzenia przez jezdnię. Celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach szkół i przedszkoli, a do rodziców – o przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Wspólnym wysiłkiem możemy sprawić, aby droga do szkoły była bezpieczna każdego dnia.

 

 

asp. Dominika Ślepowrońska

Powrót na górę strony