Seria zdarzeń na drogach powiatu sokołowskiego
W dniach od 24 do 27 grudnia na terenie powiatu sokołowskiego doszło do szeregu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, których główną przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu.
W Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki BMW, który w m. Ruda-Kolonia (gm. Bielany) poruszał się z prędkością 114 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec pow. siedleckiego. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 2000 zł i 14 punktów karnych.
W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia) w Buczynie Szlacheckim (gm. Kosów Lacki) kierująca samochodem osobowym marki Opel 18-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przepust. Kierująca znajdowała się w stanie nietrzeźwości – miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W pojeździe podróżowały cztery osoby – jedna z osób, 18-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Tego samego dnia (26 grudnia) na trasie Ceranów – Wólka Rytelska (gm. Ceranów) doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Kierująca samochodem osobowym marki Mercedes Benz, 63-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego, nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego wpadła do przydrożnego rowu. W pojeździe znajdowała się także 62-letnia pasażerka z pow. ostrowskiego. Kobiety nie odniosły obrażeń, jednak za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierująca odpowie przed sądem.
Niedługo później, na tej samej trasie, 30-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego, kierująca samochodem osobowym marki KIA, nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w tył zaparkowanego wozu strażackiego OSP Ceranów marki MAN. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Kobieta została ukarana mandatem karnym.
Również 26 grudnia w Sokołowie Podlaskim policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda, podczas której okazało się, że kierujący – 22-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny nie niższa niż 2500 złotych.
Tego samego dnia (26 grudnia) w m. Rogów (gm. Repki) policjanci z Posterunku Policji w Repkach zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volvo, którym kierowała 39-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego. Podczas kontroli mundurowi wyczuli alkohol, kobieta nie była wstanie poddać się badaniu stanu trzeźwości, od kierującej pobrano krew do badań na zawartość alkoholu.
27 grudnia w m. Nieciecz Włościańska (gm. Sabnie) kierujący samochodem osobowym marki Volvo 39-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wpadł do przydrożnego rowu i dachował. Jak się okazało, kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Samochodem podróżowały trzy osoby – nikt nie odniósł obrażeń. Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym mężczyzna odpowie przed sądem.
Autor: mł. asp. Aneta Szurowska/KPP w Sokołowie Podlaskim
