Działania mazowieckiej grupy SPEED - Aktualności - KPP w Sokołowie Podlaskim

Aktualności

Działania mazowieckiej grupy SPEED

Data publikacji 15.09.2020

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 1086 wykroczeń na drogach naszego garnizonu, 796 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości w tym 18 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli ponad 970 mandatów, a w 11 przypadkach skierowali do sądów wnioski o ukaranie sprawców wykroczeń. Mundurowi zatrzymali 23 prawa jazdy oraz 66 dowodów rejestracyjnych, 5 pijanych kierowców i 2, którzy kierowali pomimo orzeczonego zakazu.

Przypominamy, że słoneczna aura i sprzyjające temperatury nie zwalniają nas od zachowania zgodnego z prawem, zwłaszcza w ruchu drogowym. Nie wszyscy jednak przestrzegają obowiązujących przepisów. Te najbardziej niebezpieczne i agresywne zachowania zmotoryzowanych od ponad roku są ujawniane przez policjantów z grupy SPEED.

Ponad 100 km/h to w obszarze zabudowanym stanowczo za szybko. Kierowcy, którzy poruszają się z taką prędkością muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jedną z nich jest utrata prawa jazdy. Informujemy, że nie ma przyzwolenia na brawurę, kierowcy, którzy w dalszym ciągu będą stwarzać zagrożenie na drodze muszą się liczyć ze stanowczą reakcją ze strony policjantów łącznie z zatrzymaniem prawa jazdy.

Informujemy, że wobec kierowców, którym droga publiczna myli się z torem wyścigowym funkcjonariusze nie będą stosowali taryfy ulgowej. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy uczestnik ruchu drogowego ma prawo czuć się na niej bezpiecznie. Szanujmy zdobyte czasami z wielkim trudem prawo jazdy, m.in. poruszając się zgodnie z przepisami. Chwila beztroski nieodpowiedzialnego kierowcy może kosztować ŻYCIE.

Powrót na górę strony