ROAD SAFETY DAYS – podsumowanie - Aktualności - KPP w Sokołowie Podlaskim

Aktualności

ROAD SAFETY DAYS – podsumowanie

Data publikacji 21.09.2020

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich europejskich krajach prowadzona była akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Akcja koordynowana była przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

W piątek 18 września policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie uczestniczyli w akcji ROAD SAFETY DAYS. Podczas służby funkcjonariusze zwracali uwagę i reagowali na wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu czy w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z sokołowskiej drogówki skontrolowali w piątek 31 pojazdów. W trakcie kontroli funkcjonariusze nie ujawnili żadnego kierowcy po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości. Niestety tak dobrze już nie było jeżeli chodzi o przekraczanie dozwolonej prędkości, policjanci nałożyli 25 mandatów, za zbyt szybką jazdę. Za rażące przekroczenia prędkości zatrzymano dwa prawa jazdy.

Hasło przewodnie akcji „Żyj i pozwól żyć innym”.

 

asp. Jakub Więsak

Powrót na górę strony