„Świeć przykładem”- to już 4 edycja akcji informacyjno-edukacyjnej - Aktualności - KPP w Sokołowie Podlaskim

Aktualności

„Świeć przykładem”- to już 4 edycja akcji informacyjno-edukacyjnej

Dzisiaj sokołowscy policjanci rozpoczęli akcję pod nazwą „Świeć przykładem”, działania te mają na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, a w szczególności pieszym i rowerzystom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Nieuchronnie zbliża się okres jesienno-zimowy, więc zmienią się również warunki atmosferyczne. Dzień będzie coraz krótszy, co będzie miało ogromny wpływ na  widoczność na drodze. W warunkach zmniejszonej widoczności szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo są tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści.

Akcja „Świeć Przykładem” ma na celu przypomnienie i uświadomienie pieszych i rowerzystów poruszających się drogą po zmroku o obowiązku, ale przede wszystkim o zaletach używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych.

 Sokołowscy mundurowi w ramach akcji „Świeć przykładem”,  prowadzili spotkania w szkołach i przedszkolach, gdzie uświadamiali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest używanie odblasków.

Podczas pełnienia służby policjanci Wydziału Ruchu Drogowego rozdawali kamizelki odblaskowe pieszym oraz rowerzystom poruszającym się po drogach naszego powiatu.

Pamiętajmy, noszenie odblasków może uratować nam życie.

 

asp. Jakub Więsak

Powrót na górę strony