Aktualności

Akcja profilaktyczna ,,Będę widoczny”

Data publikacji 03.04.2017

Komenda Powiatowa Policji w Sokołowie Podlaskim wspólnie z jedną firm handlowych działających na terenie powiatu sokołowskiego zorganizowała akcję profilaktyczną ,,Będę widoczny”. Działania miały na celu promować wśród rowerzystów korzystanie z kamizelek odblaskowych podczas jazdy rowerem, aby być bardziej widocznym na drodze.

W sobotę 1 kwietnia o godzinie 10.00 podczas otwarcia Parku Handlowego odbyła się akcja profilaktyczna ,,Będę widoczny. W projekcie dotyczącym poprawy bezpieczeństwa wśród rowerzystów na terenie naszego powiatu wzięła udział firma ,,TOPAZ".

Podczas realizacji tego przedsięwzięcia Dyrektor Działu Inwestycji wspólnie z policjantami rozdał 100 szt. kamizelek odblaskowych wszystkim rowerzystom, którzy tego dnia przyjechali na zakupy. Celem działań było podniesienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, poprzez promowanie noszenia elementów odblaskowych przez rowerzystów.

Zbliża się okres wiosenny, gdzie wzrasta liczba rowerzystów podróżujących do pracy, na zakupy, do szkoły czy na wycieczki rowerowe. Warto jest założyć kamizelkę odblaskową szczególnie po zmroku, gdyż zwiększa to nasze bezpieczeństwo na drodze.

Zorganizowana akcja profilaktyczna będzie realizowana w późniejszym czasie również z innymi firmami działającymi na terenie powiatu sokołowskiego.

 

st. sierż. Dominika Rozbicka

Powrót na górę strony