Aktualności

Przed nami coraz ładniejsza pogoda, nie dajmy szansy złodziejowi - zabezpieczmy swój rower

Data publikacji 15.09.2021

Sezon rowerowy wciąż trwa, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych naszego powiatu. Sokołowscy policjanci odnotowują więcej kradzieży rowerów. Aby zapobiec utracie naszych „dwóch kółek”, warto zadbać o ich właściwe zabezpieczenie.

TO NIC NIE KOSZTUJE A MOŻE UCHRONIĆ TWÓJ ROWER PRZED KRADZIEŻĄ

W wielu przypadkach osoba zgłaszająca kradzież tłumaczy funkcjonariuszom, że zostawiła go tylko  ,,na chwilę” w danym miejscu lub na dłuższy czas na balkonie lub klatce schodowej. Niezabezpieczone rowery giną też spod szkół, a nawet z terenu własnych posesji, czy klatek schodowych bloków w których mieszkamy.

Właśnie ta ,,chwila” wystarczy amatorowi cudzej własności na kradzież naszego jednośladu. Właściciel roweru musi mieć świadomość, że nie wszyscy ludzie są uczciwi i każde pozostawienie go bez zabezpieczenia tworzy złodziejowi okazje do kradzieży. Dlatego apelujemy, aby nie zostawiać  roweru bez żadnych zabezpieczeń i gotowego do drogi w miejscach publicznych, np. przed sklepem. Kradzież zabezpieczonego roweru trwa dłużej i naraża złodzieja na zatrzymanie go na gorącym uczynku.

Bezwzględnie zawsze należy zakładać zabezpieczenie na  rower w taki sposób, aby spiąć koło, ramę oraz przytwierdzony do podłoża przedmiot.

Rower należy zostawiać albo w dobrze widocznym, oświetlonym miejscu, albo w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. W tym drugim przypadku również musimy pamiętać o założeniu zabezpieczenia.

Zachęcamy również do sfotografowania naszego roweru gdyż w przypadku kradzieży zdjęcia mogą ułatwić jego odnalezienie.  Wybierając miejsce pozostawienia naszego jednośladu nawet na chwilę starajmy dobrać je tak, żeby znajdowało się z zasięgu kamer monitoringu.

 

Zwróćmy także uwagę na osoby obce kręcące się po klatkach schodowych, zainteresujmy się nimi, zapytajmy czego lub kogo szukają, przyjrzyjmy się im, zapamiętajmy ich wygląd.

O swoich  podejrzeniach wzbudzających nasze obawy poinformujmy policję, takie sygnały i spostrzeżenia mogą być pomocne przy ustaleniu tożsamości ewentualnych złodziei.

                      

Powrót na górę strony