Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latniego grzybiarza - Aktualności - KPP w Sokołowie Podlaskim

Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latniego grzybiarza

Data publikacji 20.09.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim odnaleźli 70–letniego mężczyznę, który przyjechał na grzyby z sąsiedniego powiatu.

W sobotę około godziny 21 dyżurny sokołowskiej Policji został powiadomiony o zaginięciu 70-letniego mężczyzny, który przyjechał na grzyby do lasu w okolice miejscowości Maliszewa gm. Kosów Lacki. Gdy mężczyzna nie wracał do domu rodzina mężczyzny przez kilka godzin próbowała na własną rękę szukać 70–latka, jednak, gdy poszukiwania nie dawały żadnego efektu postanowili zawiadomić policję.

Mundurowi natychmiast przystąpili do poszukiwań. W pierwszej kolejności do działań poszukiwawczych zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Kosowie Lackim. Z uwagi na fakt iż od kilku dni trwały intensywne opady deszczu, drogi i ścieżki leśne był rozmięknięte i trudno było się po nich poruszać. Dzięki znajomości terenu oraz wykorzystaniu terenowego radiowozu mężczyzna został szybko odnaleziony przez policjantów.

Mundurowi natychmiast udzielili mężczyźnie niezbędnej pomocy. 70–latek został przewieziony do posterunku, gdzie w oczekiwaniu na przyjazd rodziny rozgrzewał się gorącą herbatą.

 

Autor: asp. Jakub Więsak

Powrót na górę strony