Aktualności

Praca w Policji oczami policjanta

Data publikacji 30.01.2023

Praca w Policji nie jedno ma imię… Każda komórka, sekcja czy wydział prowadzi swoje działania, wykonuje zupełnie inne obowiązki, lecz cel jest ten sam. Naszym głównym motywatorem w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych jest niesienie pomocy i zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu. Praca każdego policjanta jest ważna – jest to część składowa sukcesu ogółu. W filmie, który pokazuje prace sokołowskich policjantów przedstawia się ich codzienną prace, którą wykonują. Jak widać specyfika wykonywanych zadań jest różna – zaczynając od spotkań z przedszkolakami, którzy często są zafascynowani mundurem i lgną do funkcjonariuszy po sprawy kryminalne i zatrzymania sprawców poważnych przestępstw. Należy zaznaczyć, że zarówno działania profilaktyczne jak i „łapanie” przestępców jest tak samo ważne w funkcjonowaniu każdej jednostki Policji.

Praca policjanta jest niekiedy ciężka, pełna wyrzeczeń i niebezpieczeństw – lecz to daje nam satysfakcje i możliwości rozwoju, jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia.

Jeśli chcesz wstąpić w nasze szeregi pamiętaj o terminach rekrutacji w tym roku! Są one kolejno

  • 27 lutego
  • 5 maja
  • 3 lipca
  • 23 sierpnia
  • 27 października
  • 28 grudnia

 

Na stronie internetowej jednostki dowiesz się jakie dokumenty musisz przygotować. Pamiętaj Policja to ludzie! Tworzą ją osoby z pasją, gotowi do działania, chcący wprowadzać nowe pomysły i projekty. Dołącz do nas aby tworzyć z nami zespół, na który może liczyć społeczeństwo.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące rekrutacji znajdziesz tutaj.

Powrót na górę strony