Aktualności

Dzień Dziecka z sokołowskimi policjantami

Data publikacji 02.06.2023

Na wiele ciekawych pytań mogły odpowiedzieć sokołowskie policjantki dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sokołowie Podlaskim podczas pikniku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Policyjny radiowóz i wyposażenie policjantów okazało się być dla dzieci ogromną atrakcją.

31 maja Szkoła Podstawowa nr 6 w Sokołowie Podlaskim zorganizowała dla dzieci i młodzieży piknik, aby uczcić Dzień Dziecka. Z racji ich święta dzieci nie miały lekcji, a nauczyciele zapewnili im masę atrakcji i niespodzianek. Między innymi dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były stoiska przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci chętnie podchodziły do stanowisk, aby na chwile zetknąć się ze światem służb mundurowych, gdzie mogły zobaczyć radiowóz od środka, wyposażenie i sprzęt niezbędny np. podczas zabezpieczeń imprez masowych. Była to wyjątkowa chwila zarówno dla dzieci, ale też i dla policjantów, gdyż pokazuje to, że w naszej pracy możemy uczestniczyć również w bardzo pozytywnych wydarzeniach przepełnionych uśmiechem i dziecięcą wdzięcznością. Z natury dzieci są bardzo szczere i bezpośrednie dlatego często zadają funkcjonariuszom pytania np. jak pracuje się w Policji, czy jest Pan/Pani zadowolona z pracy, czy tych kajdanek używała Pani wobec prawdziwych przestępców albo złodziei? Taki dialog jest bardzo potrzebny, aby od najmłodszych lat dzieci wiedziały, że Policja nie jest organem, który „tylko nakłada mandaty”, ale też podmiotem który służy pomocą w każdej chwili, kiedy tego potrzebują. 

Ten dzień był nie tylko chwilą wytchnienia dla dzieci, ale również dla policjantów biorących udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ nie ma lepszego widoku niż szczęśliwe i roześmiane dzieciaki. 

Powrót na górę strony