Aktualności

Sokołowscy policjanci wraz ze strażakami z wizytą w szkole podstawowej

Data publikacji 12.06.2023

Zbliżają się wakacje – jest to długo wyczekiwany czas dla dzieci, które będą z pewnością spędzać wiele wolnego czasu na świeżym powietrzu. Z uwagi na to niezbędne jest przypomnienie maluchom o bezpieczeństwie na drogach oraz o zasadach jakie na nich panują. Dlatego też powstał pomysł o akcji „Pilnuj się smyku, gdy nie jesteś na chodniku”.

Wspólnie z druhami z OSP Cukrownia sokołowscy policjanci w poniedziałek (12.06) przeszkolili dzieci, jednocześnie rozpoczynając cykl spotkań, ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim. Na początku omówione zostały zasady bezpiecznego poruszania się na chodnikach oraz na ścieżkach rowerowych. Dzieci dostały ulotki z logiem projektu „ Pilnuj się smyku, gdy nie jesteś na chodniku”, w którym zawarte są złote zasady bezpieczeństwa dziecka na drodze. Następnie przeprowadzone zostały lekcje w terenie. Dzieci miały możliwość pod okiem policjantów i strażaków przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez pasy, zarówno na przejściach z sygnalizacją świetlną i bez.

Dzieci zaskoczyły nas dużą wiedzą z tego tematu, jednak szczerze wierzymy w to, że warto stale utrwalać dobre nawyki wśród „smyków”, które w przyszłości mogą ich uchronić przed tragedią.

Projekt będzie kontynuowany.

Powrót na górę strony