Aktualności

25 policyjnych awansów na wyższe stopnie służbowe w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim

Data publikacji 27.07.2023

Wczoraj (26 lipca) odbyły się uroczyste obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. Była to wyjątkowa uroczystość ponieważ upamiętniała 104. rocznicę powołania do życia Policję Państwową. Jest to czas na wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie, wyróżnień czy też medali…

Obchody Święta Policji są wyjątkowym czasem dla wszystkich policjantów, zarówno dla awansowanych jak i dla biorących w nich udział. Jest to dzień w roku, w którym to my stajemy się głównymi bohaterami uroczystości.

Uroczystości rozpoczęły się od wprowadzenia sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, a następnie dowódca uroczystości kom. Tomasz Bartosiak złożył meldunek o rozpoczęciu apelu Komendantowi Powiatowemu Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Mariuszowi Okulusowi. Po przywitaniu policjantów, pracowników, rodzin oraz zaproszonych gości głos zabrał insp. Mariusz Okulus, który podziękował sokołowskim funkcjonariuszom za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, poświęcenie i radzenie sobie z trudami dnia codziennego. Podkreślił swoje zadowolenie z zespołu jaki tworzą sokołowscy policjanci, jak również z osiąganych przez nich wyników i zaangażowania, które wkładają aby je osiągnąć. Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim podziękował także przybyłym na uroczystość członkom rodzin policjantów za wsparcie, zrozumienie i wyrozumiałość jaką im okazują.

Następnie Kierownik Referatu Wspomagającego Pani Agnieszka Miłkowska odczytała rozkazy personalne, po których Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Mariusz Okulus wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim mł.insp. dr Moniką Sokołowską  wręczyli akty mianowania awansowanym.

Po tym przyszedł czas na odznaczenia, medale i listy gratulacyjne. Trzech policjantów otrzymało medale za zasługi dla NSZZ Policjantów województwa mazowieckiego w Radomiu tj. nadkom. Adam Bujalski, asp.szt. Sławomir Skomorucha, oraz asp. Adam Nowotniak. Medal otrzymał również podkom. Tomasz Ślepowroński za zajęcie I miejsca w finale krajowego konkursu w kategorii Policjant dochodzeniowo-śledczy. Następnie listy gratulacyjne od Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim odebrali:

  • podinsp. Ireneusz Węgrzyn za zajęcie III miejsca w eliminacjach wojewódzkich w kategorii Policjant Służby Dyżurnej 2023
  • drużyna w składzie: nadkom. Adam Bujalski, podkom. Tomasz Ślepowroński, asp.szt. Sylwester Głuchowski, mł.asp. Łukasz Chendoszko za zajęcie I miejsca w eliminacjach wojewódzkich i godne reprezentowanie garnizonu mazowieckiego w finale krajowego konkursu wiedzy z pionu kryminalnego
  • st.sierż. Aleksandra Głuchowska za zdobycie dwóch srebrnych medali w III ogólnopolskich zawodach służb mundurowych w brazylijskim ju jitsu.

Dodatkowo, zwycięzcy zawodów strzeleckich odebrali puchary za zajecie pierwszych miejsc.

Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim wygrała post. Sylwia Górska, natomiast puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów przy KPP w Sokołowie Podlaskim zdobył kom. Tomasz Bartosiak.

Następnie został odczytany list nadesłany od Waldemara Karski Senatora RP, po czym głos zajęli zaproszeni goście. Przemawiający podkreślali wdzięczność za poświęcenie i codzienną służbę pełnioną przez policjantów.

Po przemówieniach nadszedł czas na wyprowadzenie sztandaru, po czym dowódca uroczystości kom. Tomasz Bartosiak złożył meldunek końcowy i zakończeniu apelu.

Był to wyjątkowy dla nas dzień. Każdy awans, gratulacje, podziękowania bardzo cieszą i budują. Jest to dla nas zwieńczenie ciężkiej pracy, dużego wysiłku wkładanego w wykonywanie niełatwego zawodu, bardzo odpowiedzialnego i niekiedy niebezpiecznego. Jednak taka jest nasza misja – pomagać i chronić.

Powrót na górę strony