Aktualności

Apel sokołowskich policjantów do seniorów – uważajcie na oszustów wykorzystujących metodę oszustwa „na policjanta”. Seniorka straciła pieniądze!

Data publikacji 19.09.2023

W ostatnim czasie na terenie powiatu sokołowskiego dochodziło do sytuacji, gdzie do seniorów dzwonili rzekomi policjanci pod różnymi pretekstami, aby wyłudzić od nich pieniądze. Niestety w jednym przypadku przestępcom udało się namówić seniorkę do wyrzucenia przez okno w reklamówce kilkanaście tysięcy złotych. Sprawę wyjaśnia sokołowska Policja.

Drodzy mieszkańcy powiatu sokołowskiego – prosimy, aby przekazać seniorom informacje jak wygląda proceder działania oszustów metodą „na policjanta”, „na wnuczka” i inne. W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kilku prób wyłudzenia pieniędzy od seniorów metodą na policjanta. Większość seniorów nie dała się nabrać „na sztuczki” rzekomych policjantów ucinając rozmowę telefoniczną, jednak niestety w jednym przypadku mieszkanka powiatu sokołowskiego padła ofiarą takiego oszustwa tracąc swoje pieniądze. Rzekoma policjantka skontaktowała się telefonicznie z seniorką pod pretekstem poinformowania, że w okolicy grasuje „polsko-ukraińska mafia” oraz że pieniądze seniorów są zagrożone. Osoba, która podawała się za funkcjonariusza poinstruowała seniorkę, aby w trakcie rozmowy przeliczyła posiadane pieniądze a później spakowała je w torebkę i wyrzuciła przez okno. Fałszywa policjantka poinformowała, że po zatrzymaniu „mafii” pieniądze będą do odebrania w Warszawie a dodatkowo zabroniła seniorce informować kogokolwiek o tej sytuacji oraz zabroniła seniorce wyglądać przez okno. Po kilku godzinach seniorka przyszła do Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, aby powiadomić o swoim przypuszczeniu, że została oszukana. 
Apelujemy o czujność i rozwagę. Prosimy osoby z rodzin, w których znajdują się seniorzy, aby przekazali im jak wygląda przestępczy proceder oszustów działających metodą na wnuczka czy policjanta. Pamiętajcie, że funkcjonariusze Policji nie proszą o pieniądze i w żadnym wypadku nie proszą o wrzucanie funduszy przez okno. W takiej chwili od razu seniorom powinna zapalić się czerwona lampka i powinni urwać rozmowę! 
 
Powrót na górę strony